Obáváte se parazitů?

IMG_3585.jpg

  • Publikováno: 31.05.2017
  • Zaujal Vás, či vyděsil článek o parazitech? Máte zdravotní obtíže, které jsou v článku ve spojitosti s parazity uvedeny? Zajímalo by Vás, zda nějakého parazita v těle máte i Vy? Konzultujte své obavy či potíže s odborníky a případně se nechejte vyšetřit!

Většina nevědeckých článků je založena na polopravdách, jejichž cílem je čtenáře přesvědčit o nutnosti nákupu odčervovacích produktů. Tato problematika ovšem není tak jednoduchá. V první řadě je potřeba znát, jakým parazitem a zda vůbec je člověk nakažen a teprve pak správně léčit. To znamená nasazovat cílenou terapii doporučenou lékařem. Antiparazitika nelze bez rizik užívat preventivně (stejně jako antibiotika).

Česká republika s vysokým hygienickým standardem má poměrně nízkou promořenost parazity, dobře fungující diagnostiku a dostupnou terapii v indikovaných případech. Velkým rizikem je stále cestování do exotických zemí.

Specializované pracoviště Zdravotního ústavu proto nabízí vyšetření stolice, případně jiných klinických materiálů na parazity.

Nabídky naleznete v sekci OBČAN / PARAZITOLOGIE.